Schody

Kamień naturalny coraz szerzej służy jako materiał na wykonanie schodów w obiektach jednorodzinnych czy budynkach użyteczności publicznej. Stało się to za sprawą trwałości tego naturalnego surowca.

Schody dzielimy na :

– zewnętrzne – narażone na działanie wody i niskich temperatur. Przy zewnętrznych schodach najczęściej stosowanym materiałem ciętym jest granit, piaskowiec lub dolomit. Jako, że jesteśmy firmą kamieniarską zajmującą sprzedażą i montażem wszystkich elementów kamiennych – w swojej ofercie posiadamy również materiał łamany taki jak : porfir, andezyt, gnejs czy kwarcyt, który również z powodzeniem można stosować na zewnętrzne wykończenia. Przy schodach zewnętrznych trzeba pamiętać aby powierzchnia nie była polerowana, gdyż po opadach może się stać bardzo śliska i niebezpieczna lub była zabezpieczona specjalnymi pasami antypoślizgowymi. Jeśli nie chcemy zastosować dodatkowych nakładek na schody można użyć kamienia o powierzchni:
– groszkowanej
– palonej / płomieniowanej
– naturalnie łamanej
Lub istnieje możliwość „wypalenia” w powierzchni polerowanej pasa, który będzie pełnił funkcję antypoślizgową.

– wewnętrzne – gdzie nie ma bezpośredniego wpływu czynników atmosferycznych i z powodzeniem można stosować wszelkiego rodzaju materiały kamienne od granitowych przez marmurowe, piaskowcowe, z trawertynu po kamień łamany o różnej genezie geologicznej. W przypadku schodów wewnętrznych możemy użyć każdy materiał kamienny.

Konstrukcyjnie schody mogą być wykonane w całości z kamienia lub mogą być okładziną schodów betonowych.