O NAS

Firmę GRANITELAND tworzy zespół składający się z inżynierów, projektantów, doradców i fachowców z wieloletnim doświadczeniem. Wszyscy znakomicie się uzupełniamy i dzięki temu gwarantujemy najwyższą jakość naszych wyrobów, efektywność działania przy zastosowaniu najnowszych technologii obowiązujących na rynku kamieniarskim, brukarskim i budowlanym. Jako jedna z niewielu firm w Polsce możemy się pochwalić kompleksową realizacją zleceń – od myśli, przez stworzenie projektu, wykonanie, aż po montaż.

Świadczymy usługi doradztwa przy doborze odpowiednich materiałów kamiennych do różnych inwestycji. Nasi fachowcy zadbają o to, aby kamień był jak najodpowiedniej zastosowany. W skład naszego zespołu wchodzą także cenieni w Polsce kamieniarze, którzy od wielu lat działają na rynku kamieniarskim. Mają za sobą wiele liczących się inwestycji na terenie całego kraju. Są znakomicie obeznani w świecie kamienia budowlanego i rzeźbiarskiego. W kamień wkładają całe serce, ich prace są artystycznie perfekcyjne.

hotel scaled
logo agh scaled

JAK DZIAŁAMY 

Zajmujemy się między innymi :

  • produkcją kamiennych elementów budowlanych takich jak :
    blaty, parapety, elewacje, kominki, posadzki, okładziny ścienne, schody, podmurówki itp.
  • produkcją kamiennych elementów rzeźbionych :
    balustrady, donice, fontanny, kolumny, statuy i rzeźby, stoły, ławki kominki portalowe oraz inne projekty na indywidualne zamówienie
  • montażem elementów kamiennych na terenie całej Polski
  • pracami renowacyjnymi oraz konserwatorskimi

Posiadamy bogaty wybór kamieni naturalnych takich jak granit, marmur, piaskowiec kwarcyt naturalny. Współpracujemy bezpośrednio z kopalniami lub zakładami kamieniarskimi we Włoszech, Portugalii, Indiach, Brazyli, Hiszpanii, Turcji oraz Chinach. Efektem tej współpracy jest bardzo duża baza kamieni budowlanych, z których możemy wykonać elementy budowlane lub rzeźbione po atrakcyjnych cenach.

Jesteśmy w stałym kontakcie z największymi hurtowniami kamienia w całej Polsce oraz z przedstawicielami najpopularnieszych producentów konglomeratów kwarcytowych i spieków kwarcowych takich jak COSENTINO (SILESTONE I DEKTON), TECHNISTONE, SANTA MARGHERITA, SIQUARTZ, INALCO, NEOLIT, LAMINAM.

blaty krakow 2 scaled
slaby 2 scaled
slaby 1 scaled

PARK TECHNOLOGICZNY

Stosujemy najnowsze technologie obowiązujące na rynku kamieniarskim. Dysponujemy nowoczesnymi maszynami do cięcia i obróbki kamienia. W skład naszego parku maszynowego wchodzi między innymi:  5-osiowa maszynę CNC , dzięki której jesteśmy w stanie wykonać także rzeźby, płaskorzeźby, fontanny lub indywidualne projekty klientów.

Oferujemy profesjonalny pomiar  z wykorzystaniem techniki skanowana laserowego 3D. Posiadamy skaner FARO FOCUS, który ma szczególne zastosowanie przy elementach o skomplikowanych kształtach np. schody po łuku oraz przy dużych rozmiarach obiektów np. elewacje budynków.

 

graniteland raveli cnc 2 scaled
graniteland raveli cnc 3 scaled
graniteland pomiar skaner faro focus scaled